ספט'
01

סיכום הראיון עם סוזן אנגל בתוכנית Good Morning America, ABC News, 10.2.2011

התרבות שלנו הרגילה אותנו להאמין שכדי שהילדים שלנו "יצאו מוצלחים", אנחנו חייבים לעשות הכול נכון ולהיזהר מטעויות שעלולות להשפיע בצורה דרמטית על עתידם. סוזן אנגל, פסיכולוגית ופרופסור לפסיכולוגיה התפתחותית קוראת להורים להירגע, ולהתחיל ליהנות מגידול הילדים.

 

לדעתה, ילדים מושפעים מכוחות רבים שאינם בשליטת ההורים. חלק ניכר מאופיים נקבע בשלב מוקדם למדיי, הן על ידי גורמים גנטיים והן על ידי החוויות המוקדמות ביותר בחייהם. ילדים נולדים עם רמת אינטליגנציה מסוימת, שלא תשתנה בעתיד. ילדים נולדים עם נטייה לעצב או לשמחה, לטוב לב או לקשיחות, לביישנות או לחברותיות, ואנחנו, כהורים, לא נוכל לעשות הרבה כדי לשנות את אופיים.

 

עם זאת, אנחנו יכולים לשפר בצורה משמעותית את הסיכוי שלהם להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם.

לדוגמה:

  • אנחנו יכולים להוות עבורם מודל לחיקוי. ילדים קטנים רוצים להיות כמו אמא ואבא. דוגמה אישית היא  העזרה הראשונה במעלה שאתם יכולים להגיש להם כדי לשפר את סיכוייהם ליהנות מחיים טובים.  

  • בנוסף, נוכל להדגיש את חשיבותם של עבודה קשה, אימון והתמדה. גם ילד עם רמת אינטליגנציה ממוצעת יכול להגיע להישגים גבוהים בזכות התמדה ורצון חזק.

  • הורים רבים מנסים לכוון את ילדיהם לכיוונים הרצויים להם, שלא בהכרח מתאימים לילד. אחד הסימנים המנבאים של הצלחה עתידית של הילד הוא העניין שהוא מגלה בתחומים מסוימים. אין טעם לדרוש מילד שמתעניין במוזיקה לבחור במגמה ריאלית רק כי הוריו היו רוצים בכך.

 

המסר החשוב ביותר שסוזן אנגל מנסה להעביר להורים הוא: הפסיקו לדאוג והתחילו ליהנות מהילדים שלכם.

Written by izerobot. Posted in Uncategorized