ספט'
07

ספר חדש בהוצאת אחלמה – מה יהיה אתו?

redflags

במחיר מיוחד לקניה דרך האתר: 49 ש"ח
(במקום 89)

 

לרכישת ספר דיגיטלי
 

אין לך פייפאל ועדיין רוצה הנחה מיוחדת?
פרק במתנה לגולשי האתר

למרות שגידול ילדים הוא תהליך מלא אושר, התרגשות וסיפוק, זו "עסקת חבילה", שמלווה גם בקשיים, חששות ופחדים. 

מטבע הדברים, כל הורה שואל את עצמו: 
האם הילד שלי יהיה מאושר? האם הוא יצליח בחיים? האם יהיו לו חברים? האם הוא ימצא אהבה? באיזו מידה אני יכול להשפיע על עתידו? ובכלל, מה יהיה אתו?

 סוזן אנגל, פסיכולוגית ילדים ופרופסור לפסיכולוגיה התפתחותית בוחנת את השאלות המרכזיות המעסיקות אותנו, כהורים. 

כל פרק מתמקד בתכונה מרכזית אחת, כמו חברותיות, טוב לב, אינטליגנציה, הצלחה, אהבה ואושר, שנראית קשה לפענוח בתקופת הילדות, ובכל זאת יש לה חשיבות רבה לעתידו של הילד. 

היא מדריכה אותנו כיצד לדעת מתי הדבר הטוב ביותר שנוכל לעשות עבור הילד הוא להירגע, לסמוך על תכונותיו הטובות ולהניח לו לנפשו ומתי אנחנו צריכים להיכנס לתמונה ולנקוט צעדים כדי לטפל בבעיה אמיתית. 

איננו יכולים לצפות מראש את עתידם של ילדינו, אך אם נפענח בצורה נכונה את הרמזים שהם מספקים לנו, נוכל לקבל מושג ברור למדי מיהם ולאן פניהם מועדות, ובהתאם, לעזור להם למצות מעצמם את המיטב ולשפר את סיכוייהם ליהנות מחיים טובים ומספקים.

הורות וחרדה אינן חייבות ללכת יד ביד. בעולם המורכב והמסובך שבו אנו חיים, קשה לגדל ילדים שמחים, יציבים ורגועים. כולנו היינו רוצים לדעת מה צופן העתיד לילדינו. האם הם יהיו מאושרים? האם הם יצליחו בעבודתם? האם הם יוכלו ליהנות מזוגיות טובה ומספקת?

אינספור מקורות מידע מספקים לנו זרם בלתי נדלה של הנחיות ועצות בדבר הדרך הנכונה לגידול ילדים מושלמים ומאושרים. איך נדע למי להאמין?

מחברת הספר, פרופסור סוזן אנגל, צברה שנים רבות של ניסיון כפסיכולוגית התפתחותית, מחנכת ואם. היא מציגה בפנינו דרך חשיבה חדשה ומרתקת על התפתחות הילד. בעזרת מחקרים ותיאורי מקרים, היא מלמדת אותנו כיצד לזהות את נורות האזהרה – את ההתנהגויות הבעייתיות של הילד המחייבות התערבות וטיפול – ומנגד, את אזעקות השווא – ההתרחשויות התקינות שלמעשה, אינן ראויות לדאגה.

בניגוד למומחים רבים אחרים בתחום ההורות, היא טוענת כי עלינו להשלים עם מבנה האישיות הבסיסי של ילדינו ובעיקר, "להיכנס לפרופורציות". לא כל ילד סוער וחסר מנוחה זקוק לטיפול. סביר להניח שהוא יירגע כשתימצא לו פעילות מרתקת ומספקת שתמקד אליה את האנרגיה האינטלקטואלית שלו. בדומה לכך, לא כל ילד ביישן נידון לחיי בדידות בבגרותו. יתכן שהוא לעולם לא יהיה מסמר חברתי, אך קרוב לוודאי שהוא יצליח לתקשר היטב עם סביבתו ברמה האישית.

 בשפה פשוטה, ישירה וברורה, סוזן אנגל מתייחסת לדאגות הנפוצות ביותר, המשותפות לכל ההורים ונוגעות בהיבטי החיים העיקריים – אינטליגנציה, חברות, טוב לב, הצלחה, אהבה ואושר. כל פרק מוקדש להיבט אחר וכולל תיאורי מקרים אמיתיים, המלווים בממצאים העדכניים ביותר בתחום המחקר הקליני והחברתי. זהו ספר מרתק ומאלף, שלא יסולא בפז, הקורא להורים לחזור לשפיות, להירגע והעיקר – ליהנות מהחוויה המופלאה של גידול ילדיהם.

תרגום: ליאת פלן-לברטובסקי

עריכה מדעית והקדמה למהדורה העברית: ד"ר גבי שחר

עיצוב עטיפה: אמרי זרטל

עיצוב גרפי: תמי טרכט 

על המחברת:

סוזן אנגל היא פסיכולוגית התפתחותית במחלקה לפסיכולוגיה בוויליאמס קולג' וכן, המייסדת והמנהלת של תוכנית ההוראה של הקולג'. היא חיברה מספר ספרים והייתה בעלת טור קבוע ב"ניו יורק טיימס". כמו כן, היא הייתה שותפה בהקמת בית הספר "הייגראונד" במזרח ניו אינגלנד.

 

 

פרק במתנה לגולשי האתר    

 

 


Written by izerobot. Posted in מה יהיה איתו, עמוד הבית, קטלוג